Ventus Radom
Elektryka to nasza pasja
Pozytywna ENERGIA
od ponad 30 lat

Firma VENTUS Berdzik Parzelski istnieje na rynku od 1988 roku. Jesteśmy najstarszą firmą tego typu na rynku lokalnym.

Zobacz naszą ofertę

Instalacje inteligentne KNX/BMS - inteligentny dom

Projektujemy i realizujemy instalacje inteligentne z wykorzystaniem systemów KNX oraz BMS. Są to systemy do zarządzania energią, które można wykorzystać w rozwiązaniach indywidualnych (spotykanych pod nazwą inteligentny dom) oraz przemysłowych. W oparciu o nasze rozwiązania można stworzyć np. inteligenty dom pasywny - sterowany za pomocą np. smartphona lub tabletu.


Współpracujemy z renomowanymi firmami o międzynarodowym prestiżu i dzięki ich urządzeniom możemy tworzyć dowolne scenariusze zarządzania energią w domu. Możemy zarządzać światłem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją, dźwiękiem, obrazem czy też systemem bezpieczeństwa. Nasza oferta na inteligentny dom ma zastosowanie w budownictwie indywidulanym, ale również doskonale się sprawdza w biurach oraz halach. Użycie systemów inteligentnych pozwala na oszczędzanie czasu, a przede wszystkim energii i pozwala na podniesienie standardu życia i pracy w środowisku domowym lub w pracy. W zależności od możliwości technicznych proponujemy wykonywanie prac z wykorzystaniem tradycyjnych instalacji lub instalacji bezprzewodowych z wykorzystaniem technologii WIFI lub Bluetooth.

Projektujemy oraz kompleksowo wykonujemy daną instalację. Tworzymy odpowiednie scenariusze w porozumieniu z Klientem a następnie szkolimy z obsługi systemu inteligentnego domu. Dajemy Klientowi uczucie, że mieszkanie lub praca w domu z instalacją inteligentną jest niesamowitym doświadczeniem oraz ułatwieniem.

Nasza kadra pracownicza ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w tym zakresie. Posiadamy międzynarodową licencję do programowania i wykonywania prac w ramach systemu KNX.

Inteligentny dom – co to oznacza?

Inteligentny dom (Smart Home) jest to zbiorcza nazwa dla systemów i urządzeń wykorzystywanych do automatyki domowej. Potocznie można odkreślić, że inteligentny dom to taki, z którym domownicy mogą się „porozumiewać” i wydawać określone komendy (głosowo lub przy wykorzystaniu urządzeń tj: tablety czy smartfony). Trzonem inteligentnego domu jest tzw. Internet Rzeczy. Jest to koncepcja połączonych ze sobą przedmiotów w sieć, które mogą się wzajemnie komunikować oraz z którymi mogą komunikować się domownicy. Przykładem urządzeń, które może wykorzystywać inteligentny dom są: sterowanie gniazdka elektryczne, zdalnie ustawiana temperatura w domu, czujniki zmierzchu sterujące roletami zewnętrznymi czy zapalającymi światło. Są to oczywiście podstawowe zastosowania, które można wzbogacić o wiele innych czynności tj: parzenie kawy czy włączanie zmywarki.

Założenie koncepcji inteligentnego domu jest takie, aby zwiększyć funkcjonalność i komfort mieszkania, a także podnieść bezpieczeństwo domowników na najwyższy poziom. Dodatkowym założeniem inteligentnego domu jest zmniejszenie rachunków za prąd.

Inteligentny dom – korzyści?

Korzyści jakie daje inteligentny dom są ogromne. Po pierwsze wygoda! Inteligentny dom to przede wszystkim poprawa wygody. Przy pomocy kilku kliknięć możemy włączyć muzykę, zmienić oświetlenie oraz temperaturę w domu. Nie ruszając się z miejsca możemy zabezpieczyć dom poprzez uruchomienie systemu alarmowego i spuszczeniu rolet antywłamaniowych. Kolejny aspekt to bezpieczeństwo, które w inteligentnym domu może osiągnąć najwyższy poziom. Inteligenty dom może zasygnalizować nam otworzenie drzwi czy konkretnego okna. Zasygnalizować wejście do pomieszczenia, w którym o określonej porze nikt nie powinien przebywać i włączenie kamery monitoringu do zarejestrowania tego zdarzenia. Trzeci powód to oszczędności w zużyciu energii. Specjalistyczne aplikacje mogą wskazać urządzenia, które pobierają najwięcej prądu. Automatyczna dezaktywacja gniazdek umożliwi znaczne obniżenie rachunków za prąd w przypadku urządzeń, które pobierają prąd w trybie czuwania.

inteligentny dom Radom, KNX, BMS - zdjecie nr: 1
inteligentny dom Radom, KNX, BMS - zdjecie nr: 2
Oferta
Zapraszamy do zapoznania
się z naszą ofertą
Posiadamy własny dział projektowania. Zatrudniamy w nim osoby z pełnymi uprawnieniami oraz kompetencjami.
Zobacz więcej

Nasza oferta w ramach wykonawstwa to bardzo szeroki wachlarz usług w branżach elektroenergetyki i telekomunikacji.

Zobacz więcej

Zapotrzebowanie na odnawialne źródło energii jest ogromne i z roku na rok rośnie. Inwestując w systemy fotowoltaiczne, inwestujemy w najnowocześniejszą i najprężniej rozwijającą się technologię odnawialnych źródeł energii.

Zobacz więcej

Projektujemy i realizujemy instalacje inteligentne z wykorzystaniem systemów KNX oraz BMS. Są to systemy do zarządzania energią, które można wykorzystać w rozwiązaniach indywidulanych oraz przemysłowych.

Zobacz więcej
Kontakt z nami
ul. Marii Fołtyn 2, 26-600 Radom
Masz pytania zadwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwosci.