Ventus Radom
Elektryka to nasza pasja
Pozytywna ENERGIA
od ponad 30 lat

Firma VENTUS Berdzik Parzelski istnieje na rynku od 1988 roku. Jesteśmy najstarszą firmą tego typu na rynku lokalnym.

Zobacz naszą ofertę

Fotowoltaika

Zapotrzebowanie na odnawialne źródło energii jest ogromne i z roku na rok rośnie. Inwestując w systemy fotowoltaiczne, inwestujemy w najnowocześniejszą i najprężniej rozwijającą się technologię odnawialnych źródeł energii, która jest bezpieczna dla środowiska oraz pozwala uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej. Obecnie fotowoltaika to jedno z najczystszych i najtańszych źródeł energii. Bez względu na to czy prowadzisz firmę, jesteś osobą fizyczną lub rolnikiem, codziennie korzystasz z wielu urządzeń, do których funkcjonowania jest niezbędna energia elektryczna. Zakładając fotowoltaikę możesz zacząć produkować w 100% czystą energię na własny użytek, dodatkowo na tym zarabiając.

Jako firma, projektujemy, wyceniamy i instalujemy instalacje fotowoltaiczne w oparciu o sprawdzony i niezawodny sprzęt. Współpracujemy z największymi producentami sprzętu fotowoltaicznego w Europie. Wykonujemy zarówno mikroinstalacje dla Klientów indywidulanych oraz instalacje przemysłowe, naziemne i dachowe oraz farmy fotowoltaiczne. Obecnie fotowoltaika to krok w przyszłość, w której uzależnisz się od rosnących cen energii a ponadto będziesz wytwarzał ekologiczną energię. Instalacje fotowoltaiczne kierujemy do Klientów z Radomia, okolicznych miast oraz całego województwa mazowieckiego.

Niezawodność działania instalacji jest priorytetem przy projekcie każdej instalacji. Wiedząc, że fotowoltaika staje się coraz popularniejsza, w trosce o naszych klientów postawiliśmy głównie na wysokiej jakości komponenty. Wieloletnie doświadczenie, zdobyte w pracy z instalacjami pozwoliło nam zbudować ofertę sprzętową, której jakość potwierdzają nasi klienci.

Dzięki zastosowanym w instalacji wysokiej jakości panelom fotowoltaicznym oraz falownikom uzyskujemy optymalne wartości produkcji energii. Łącząc technologię, mamy pewność że instalacje i moduły fotowoltaiczne naszych klientów wykorzystują maksymalny potencjał słońca do produkcji energii elektrycznej.

 

Fotowoltaika - dlaczego warto?

 

Po pierwsze fotowoltaika to czyste źródło energii, która jest odnawialna. Dzięki odejściu od tradycyjnych dostawców prądu poprawiamy jakość powietrze i redukujemy liczbę zanieczyszczeń. Wybierając rozwiązania fotowoltaiczne inwestujemy w przyszłość naszych dzieci i zwiększamy szansę na czystsze powietrze w przyszłości.

Po drugie fotowoltaika to czysty zysk! Coroczne podwyżki prądu sprawiają, iż rozwiązania oparte na samodzielnym wytwarzaniu energii stają się coraz bardziej opłacalne i tym samym skraca się czas potrzebny na zwrot w instalację fotowoltaiczną. Jest to szczególnie ważne dla firm, które ponoszą znacznie wyższe koszty za zakup energii elektrycznej niż gospodarstwa domowe.

Osoby zainteresowane montażem instalacji fotowoltaicznych mogą ubiegać się o różnego rodzaju dofinansowania czy preferencyjne kredyty na montaż instalacji fotowoltaicznych.

 

Magazyny energii – doskonałe uzupełnienie systemu fotowoltaicznego


Obecnie magazyny energii zyskują na zainteresowaniu w związku zapowiedzią, iż w kolejnej, odsłonie programu dopłat do fotowoltaiki zostaną objęte także i one dofinansowaniem.

Magazyny energii powinny zostać odpowiednio dobrane do systemu fotowoltaicznego przez wykwalifikowanego specjalistę, który dokonana odpowiednich wyliczeń. Przy wyborze magazynu energii należy wyliczyć łączną moc urządzeń, jaką magazyn energii będzie musiał zasilać oraz czas, w którym zainstalowana na dachu fotowoltaika nie będzie produkowała prądu.

Magazyny energii to urządzenia służące do przechowywania energii oraz dostarczania jej do sieci energetycznej w przypadku mniejsze produkcji instalacji fotowolaticznej niż wynika to z bieżącego zapotrzebowania. Magazyny energii zapewniają lepsze wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej poprzez wykorzystanie zgromadzonej nadwyżce energii w okresie zmniejszonej produkcji – np. w godzinach nocnych lub pochmurnych dniach. Co ważniejsze, magazyn energii umożliwia przede wszystkim zwiększanie poziomu autokonsumpcji, czyli wykorzystywanie produkowanej energii na bieżąco, do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych w domu czy firmie.

fotowoltaika Radom, magazyny energii - zdjecie nr: 1
fotowoltaika Radom, magazyny energii - zdjecie nr: 2
Oferta
Zapraszamy do zapoznania
się z naszą ofertą
Posiadamy własny dział projektowania. Zatrudniamy w nim osoby z pełnymi uprawnieniami oraz kompetencjami.
Zobacz więcej

Nasza oferta w ramach wykonawstwa to bardzo szeroki wachlarz usług w branżach elektroenergetyki i telekomunikacji.

Zobacz więcej

Zapotrzebowanie na odnawialne źródło energii jest ogromne i z roku na rok rośnie. Inwestując w systemy fotowoltaiczne, inwestujemy w najnowocześniejszą i najprężniej rozwijającą się technologię odnawialnych źródeł energii.

Zobacz więcej

Projektujemy i realizujemy instalacje inteligentne z wykorzystaniem systemów KNX oraz BMS. Są to systemy do zarządzania energią, które można wykorzystać w rozwiązaniach indywidulanych oraz przemysłowych.

Zobacz więcej
Kontakt z nami
ul. Marii Fołtyn 2, 26-600 Radom
Masz pytania zadwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwosci.